مقاله

چگونه بوی بد چرم را از بین ببریم؟ (7 روش آموزشی رفع بوی بد چرم)

چگونه بوی بد چرم را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد چرم را از بین ببریم: این اولین سوالی که همیشه ذهن افراد در هنگام استفاده از انواع محصولات چرمی درگیر می کند. چرم به عنوان یک ماده کاملا کاربردی مقاوم در تهیه و تولید انواع محصولات چرمی می باشد اما ممکن است در رابطه با استفاده از چرم این سوال برایتان پیش بیاید:

 

 

آیا بوی بد چرم را می توان رفع کرد؟

بوی بد چرم طبیعی و چرم مصنوعی یکی از مشکلاتی است که باعث می شود بسیاری از افراد به هیچ عنوان سمت خرید محصولات چرمی نروند به همین منظور روش های رفع بوی بد چرم را در این مقاله راه کارهای موثر ساده و کاملا کاربردی را به شما ارائه می دهیم. برای آموزش رفع بوی بد چرم شما کاربران عزیز همراه سپهر چرم خاورمیانه تولید کننده انواع چرم مصنوعی باشید.

 

تکنیک های موثر در رفع بوی بد چرم

چرم و وسایل چرمی به راحتی انواع بو مانند: نم، دود، عطر و .. را به خود جذب کنند که با استفاده از بهترین روش رفع بوی بد چرم می توانید این بوی ناخوشایند را بین ببرید.

بهترین روش از بین بردن رفع بوی بد چرم چیست؟

همه ی افراد جامعه علاقه زیادی نسبت به استفاده و خرید محصولات چرمی دارند اما متاسفانه در بیشتر موارد دیده شده که بوی بد چرم آن ها را اذیت می کند و مانع از خرید می شود. به همین منظور ما به سوال شما عزیزان که در مورد بهترین روش رفع بوی بد چرم پرسیده بوده پاسخ میدهیم.

 


لازم است که بدانید : معرفی انواع بهترین چرم مصنوعی


7 روش آموزشی رفع بوی بد چرم

 

استفاده از روش های خانگی برای رفع بوی بد چرم

سرکه: (پاک کردن محصول چرمی با سرکه)

 

استفاده از روش های خانگی برای رفع بوی بد چرم

 

 

سرکه به دلیل داشتن خاصیت اسیدی به طور کامل بوی بد چرم را بین برده و خنثی می کند این روش از موثرترین تکنیک هایی است برای از بین بردن بوی بد هر محصول چرمی پیشنهاد می شود.

حتما توجه داشته باشید که قبل استفاده از محلول اسیدی سرکه در ابتدا قسمتی از چرم را تست کنید تا اطمینان لازم را داشته باشید که در اثر استفاده از سرکه چرم هیچ آسیبی نبیند.

برای استفاده از این روش کافیست سرکه سفید را به مقدار مساوی آب، با یکدیگر مخلوط کنید و روی قسمت کوچکی از روی سطح چرم بزنید و منتظر نتیجه بمانید.

اگر هر تغییر رنگ و یا تغییر حالتی مثل چروکیدگی را مشاهده نکردید می توانید برای کل چرم به کار ببرید. توجه داشته باشید در صورتی که چرم کاملا بد بو باشد مدت 5 الی 10 دقیقه از محلول ترکیبی آب و سرکه قابل استفاده است. سپس برای مانع از رشد کپک، قارچ و خراب شدن پارچه محصول چرمی با استفاده از یک پارچه کاملا تمیز و خشک اقدام به پاک کردن محلول از روی چرم کنید.

 

پوشاندن چرم با روزنامه

 

پوشاندن چرم با روزنامه

 

 

پوشاندن چرم در مقداری از روزنامه خشک به مدت 1 یا 2 روز در یک جعبه در دار به طور کامل بوی بد چرم را به دلیل قابلیت جذب خیلی بالا و فیبر نرم موجود در روزنامه از بین می برد.

در صورتی که از این روش برای رفع بوی بد چرم استفاده می کنید به طور مداوم بررسی کنید تا بوی بد کاملا از بین رفته باشد در غیر این صورت تا چند روز دیگر این مراحل را ادامه دهید.

وکیوم محصول چرمی با جوش شیرین

 

وکیوم محصول چرمی با جوش شیرین

 

 

استفاده از جوش شیرین برای بو زدایی طبیعی یک روش کاملا مناسب و عالی است و به همین منظور کافیست محصول چرم را با مقداری از جوش شیرین داخل زیپ کیپ یا نایلون به مدت زمان 24 تا 48 ساعت قرار دهید. بعد از گذشت این بازه زمانی کافیست درب کیسه را باز کنید و به آرامی چرم را تمیز کنید. در هنگام پاکسازی روی سطح چرم دقت داشته باشید هیچ خط و خشی رو چرم نیافتاد.

جوش شیرین برای از بین بردن بوی چرم مبلمان نیز نتیجه خوبی دارد و برای این کار باید جوش شیرین روی چرم قرار بگیرید و بعد یک روز با جاروبرقی به راحتی این پودر را پاک کنید. در صورت احساس ماندگاری بو می توانید این عمل را چند بار تکرار کنید تا بهترین بهترین نتیجه را بگیرید.

 

با گذشت زمان بوی بد چرم از بین می رود

 

با گذشت زمان بوی بد چرم از بین می رود

 

 

خاصیت چرم به گونه ای است که خیلی سریع انواع بو مثل سیگار را به خود جذب می کند و چرم نو بوی خیلی بدی دارد. با گذشت زمان معمولا 15 روز در اثر استفاده شدن چرم موجب نرم شدن بافت آن شده و این بوی نامطبوع کاملا از بین می رود. توصیه می کنیم که به هیچ عنوان از عطر برای رفع بو چرم به دلیل اثرات منفی استفاده نکنید.

 

استفاده از محصولات مخصوص برای رفع بوی بد چرم

 

استفاده از محصولات مخصوص برای رفع بوی بد چرم

 

 

خرید پاک کننده مخصوص چرم

 

استفاده از پاک کننده محصولات چرمی به رفع بوی بد چرم و همچنین کمک به حفظ شفافیت و مانع از ترک خوردگی پارچه چرمی می شود. برای خرید محصول پاک کننده متناسب با چرم می توانید از فروشگاهای مخصوص محصولات چرمی اقدام کنید.

 

چرم را مرطوب نگه دارید

 

چرم را مرطوب نگه دارید

 

 

چرب کردن وسایل چرمی به رفع بوی بد و افزایش میزان شفافیت پارچه چرم می کند. اسپری نرم کننده های چرمی با نفوذ به سطح چرم موجب رفع بوی بد چرم خواهد شد که این محصول را می توانید از فروشگاه های انواع لوازم های چرمی تهیه نمایید.

 

استفاده روغن کنجد خالص برای نرم کردن لوازم چرمی مناسب می باشد ولی توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از روغن بی کیفیت به دلیل قیمت پایین آن استفاده نکنید. به همین منظور می توانید مقداری از روغن کنجد را روی یک پارچه بریزد و آن را به آرامی روی سطح چرم پخش کنید.

 

استفاده از واکس کفش حاوی مواد طبیعی و موم کارنوبا به عنوان قدیمی ترین روش اثبات شده در نرم کردن چرم است. واکس مایع قابل استفاده بر روی کیف، کاپشن و کیف پول چرمی می باشد.

نکته: از روغن های چرم استفاده نکنید به دلیل این که ظاهر شکننده و لیزی در هنگام شستشوی چرم را به خود می گیرد.

 

در پایان:

 

تمام روش های موثر رفع بوی بد را برای چرم مصنوعی و چرم طبیعی ارائه دادیم شما عزیزان می توانید از چند روش مختلف برای رفع بوی چرم استفاده کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. بهترین آموزش در مورد محصولات چرمی و معرفی خرید بهترین چرم مصنوعی را سپهر چرم خاورمیانه بخواهید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه