مقاله

چرم صنعتی چیست؟

چرم صنعتی

چرم صنعتی چیست؟

چرم صنعتی (Faux leather) در واقع همان چرم مصنوعی است که با مواد غیر طبیعی (مواد شیمیایی و صنعتی) در کارخانه با استفاده از روش های مختلفی تولید و به شکل پارچه چرم تبدیل می شود. چرم صنعتی با نام های مختلفی چون چرم گیاهی، چرم اگزما، چرم PU، چرم پلی اورتان، چرم وگان، چرم فاکس نیز شناخته می شود.

چرم صنعتی به دلیل داشتن مزایای بی نظیر محبوبیت ویژه ای را در بین تولید کنندگان انواع محصولات چرمی به خود اختصاص داد است. سپهرچرم خاورمیانه یکی از بزرگترین کارخانه های چرم صنعتی در ایران می باشد که سالیان زیادی در زمینه تولید چرم مصنوعی با کیفیت و صادرات چرم مصنوعی فعالیت دارد.

شرکت سپهرچرم خاورمیانه، بزرگترین تولید کننده چرم مصنوعی را تا انتهای مقاله همراهی کنید و همچنین برای سفارش عمده خرید چرم مصنوعی می توانید از طریق شماره موجود در سایت با واحد فروش سپهر چرم در ارتباط باشید.

چرم طبیعی از اولین ابزارهایی بود که انسان های اولیه از آن برای تولید پوشاک، کفش و… استفاده می کردند. چرم مصنوعی نیز از مهمترین و برترین اختراعات بشر است که مدت زیادی از تولید آن نگذشته ولی در همین مدت کوتاه توانسته جایگزین چرم طبیعی شود.


لازم است بدانید: تفاوت چرم صنعتی و طبیعی


معرفی انواع چرم صنعتی

چرم صنعتی نیز مانند چرم طبیعی داری انواع مختلفی می باشد و به طور مثال می توان گفت چرم صنعتی (Faux leather) را از لحاظ ظاهر، مواد اولیه، و حتی نوع کاربرد آن دسته بندی کرده اند. چرم صنعتی از نظر مواد اولیه به دسته پلی اورتان و وینیل، چرم مصنوعی PU، چرم مصنوعی PVC تقسیم و شکل ظاهری آن نیز به سه بخش متفاوت شامل چرم مصنوعی اکلیلی، چرم مصنوعی منفذ دار، چرم مصنوعی طرح دار دسته بندی شده است.

 

چرم صنعتی از لحاظ کاربرد

چرم صنعتی از لحاظ کاربرد به 6 دسته چرم صنعتی کیف، چرم صنعتی کفش، چرم صنعتی خودرو، چرم صنعتی اداری، چرم صنعتی پوشاک و چرم صنعتی مبلمان تقسیم می شود. همچنین Faux leather را از لحاظ روش تولید می توان به دو دسته تولید چرم صنعتی به روش خشک و تولید چرم صنعتی به روش تر تقسیم کرد.

 

چرم صنعتی

 

تفاوت چرم صنعتی با چرم طبیعی

 

چرم طبیعی حاصل دباغی پوست خام حیوانات است که تحت انجام روش های خاصی به یک ماده قابل استفاده تبدیل می شود؛ ولی چرم مصنوعی حاصل ترکیب چند نوع ماده ماده صنعتی و پارچه است که در دستگاه های مخصوص تولید می شود. اغلب اوقات این دو محصول از لحاظ ظاهری مشابه اند و گاهی حتی تشخیص آن ها از هم دشوار است. تفاوت های دیگر چرم مصنوعی با چرم طبیعی در قیمت های آن دو است که چرم صنعتی ارزان تر است.

از دیگر تفاوت های این دو ماده می توان به تنوع رنگ و طرح چرم مصنوعی اشاره کرد در صورتی که چرم طبیعی رنگبندی محدودی دارد.

 

قیمت چرم صنعتی

 

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، یکی از تفاوت های چرم صنعتی با چرم طبیعی قیمت آن دو است. از آنجایی که برای تولید چرم طبیعی باید حیوانات را کشت و از پوست آن ها استفاده کرد و پروسه تولید آن نیز طولانی و دشوار است، به همین دلیل قیمت بالایی دارد. در مقابل چرم مصنوعی از مواد صنعتی و پلاستیک تولید می شود که قیمت ارزان تری دارد.

 

مرکز فروش پارچه روکش صندلی خودرو

 

صنعت چرم در ایران

 

خوشبختانه کشور ایران یکی از موفق ترین کشورها در صنعت چرم است. چرم از مواد اولیه پرطرفدار در کل دنیا است که واردات و صادرات آن روز به روز بیشتر می شود. امروزه صنعت چرم در ایران به مرحله ای از پیشرفت رسیده که حتی برخی کارخانه های بزرگ تولید چرم صنعتی و مصنوعی در ایران مثل سپهر چرم خاورمیانه به صادرات آن پرداخته اند. کارخانه چرم مصنوعی سپهر بیشتر از 2 دهه در زمینه تولید چرم مصنوعی درجه یک فعالیت می کند و کیفیت محصولات این مجموعه به قدری بالا ست که به کشورهای دیگر صادر می شود. سپهر چرم را می توان تولید کننده بهترین چرم صنعتی در ایران دانست.

 

تولید چرم مصنوعی ارزان قیمت

 

خرید چرم صنعتی (چرم مصنوعی)

برای خرید عمده انواع پارچه چرم صنعتی با کیفیت در طرح ها و رنگ های مختلف برای تولید محصولات مانند: روکش چرم صندلی خودرو، مبلمان چرم مصنوعی، کیف و کفش چرم مصنوعی و سایر ملزومات می توانید با شماره موجود در سایت با مشاورین شرکت سپهرچرم خاورمیانه در تماس باشید و با کیفیت ترین نوع پارچه چرم برای واحد تولیدی خود به خرید عمده تهیه نمایید.

بازگشت به لیست