نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی 1402 | پنجمین نمایشگاه ایران اکسپو (IRAN EXPO 2023)

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مهدی صفری امروز در نشست خبری پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (اکسپو ۲۰۲۳) که در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم برای توسعه تجارت با کشورهای همسایه، آفریقایی، آمریکای لاتین گفت: مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر به موضوع صادرات و به‌خصوص صادرات غیر نفتی تاکید فراوانی داشتنه‌اند؛ لذا وزارت امور خارجه و سازمان توسعه تجارت تلاش‌های زیادی برای برگزاری نمایشگاه توانمندی صادراتی انجام داده است.

وی با بیان اینکه دولت نیز از برگزاری این نمایشگاه حمایت خواهد کرد، اظهار داشت: ۷۵۰ شرکت داخلی در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و محصولات خود را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تاکنون ۶۰ کشور از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: برخی از کشورهای در سطح وزرا و مشاوران وزیر برای بازدید از این نمایشگاه حضور خواهند داشت‌ و پیش‌بینی می‌شود که حدود هزار و ۲۰۰ تا دو هزار نفر مسولان و تجار از کشورهای مختلف برای بازدید از نمایشگاه در ایران حضور یابند.

وی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی کار بسیار بزرگ است و تداوم آن در حوزه تجارت خارجی کشور بسیار موثر است، اظهار داشت: این کار ما را در توسعه صادرات غیرنفتی می‌تواند کمک کند.

صفری افزود: کشورهای حاضر در این نمایشگاه کشورهایی مانند امارات، پاکستان، روسیه، ترکیه ، چین و …. هستند، گفت: ما در این نمایشگاه در ۱۲ بخش از جمله صنعت، پزشکی لوازم خانگی، مواد غذایی، پتروشیمی و… حاضر خواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کشور عربستان نیز برای بازدید از این نمایشگاه حضور خواهد داشت، گفت: ارتباطات مجدد دو کشور تازه شکل‌ گرفته و اقداماتی برای آغاز به‌کار کنسول‌گری‌ها و سفارتخانه‌های دو کشور در حال انجام است و در این نمایشگاه نیز تجاری از کشور عربستان برای بازدید حضور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای دستیابی به بازارهای جدید و توسعه تجاری نیازمند برگزاری نمایشگاه های بزرگ هستیم، گفت: لذا استمرار در برگزاری این رویدادها حائز اهمیت است تا به دستاوردها و اهداف خود در زمینه صادرات غیرنفتی دست یابیم.

صفری با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در زمینه خدمات لجستیکی اقدامات خوبی را انجام داده است، گفت: یکی از کارهای مهم انجام شده ایجاد خطوط کشتیرانی به غرب آفریقا و کشورهای آمریکای لاتین به ونزوئلا و نیکاراگوئه بود ضمن اینکه از دیگر کارهای ما مهم صادرات به روسیه بود در حالی که تنها مسیر عبور آستارا به رشت بود که از پل قدیمی 70 ساله آستار انجام شد اما این پل به یک پل جدید تبدیل شد و اکنون عبور و مرور متعددی از این پل انجام می شود. همچنین تا دو ماه اینده کشتی های (رو – رو) در بندر انزلی پهلوگیری خواهند کرد.

 

شرکت سپهر چرم خاورمیانه ، در سال 1381در شهرک صنعتی سپهر نظر آباد، فعالیت خود را در زمینه تولید چرم مصنوعی، آغاز نمود و هم اکنون ، طیف وسیع و متنوعی از چرم مصنوعی «پی-وی-سی» و « پی یو » را تحت نظر گواهینامه بین المللی مدیریت کیفیت « ایزو 9001-2000 » تولید می کند.

همراه :  1113615-0912

تلفن : 9-88548620-021

فکس : 88531363-021 

آدرس : تهران ، خیابان سهروردی شمالی ، خیابان خرمشهر ( آپادانا ) ، نرسیده به خیابان عشقیار ( نیلوفر ) ، پلاک 105 ، ساختمان سپهر