اخبار

راهکارهای تقویت حضور در نمایشگاه‌ تخصصی بین‌ المللی صنایع پوشاک، چرم و کفش

راهکارهای تقویت حضور در نمایشگاه‌ تخصصی بین‌ المللی صنایع پوشاک، چرم و کفش

نشست بررسی و تدوین راهکارهای تقویت حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌ تخصصی بین‌المللی صنایع نساجی، پوشاک و منسوجات چرمی، کیف و کفش با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت برگزار شد.

 

به گزارش سپهرچرم به نقل از سازمان توسعه تجارت، نشست بررسی و تدوین راهکارهای تقویت حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌ تخصصی بین‌المللی صنایع نساجی، پوشاک و منسوجات چرمی، کیف و کفش با حضور «علیرضا پیمان‌پاک» معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، «محسن گرجی» مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صمت و مدیران و فعالان صنعت کفش ایران و تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی، پوشاک و محصولات چرمی کشور برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست که به‌منظور بررسی و تدوین راهکارهای تقویت حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌ تخصصی بین‌المللی صنایع نساجی، پوشاک و منسوجات چرمی، کیف و کفش در کشور روسیه برگزار شد، در خصوص مشکلات صادراتی به کشور روسیه، نیاز به حمایت از این حوزه برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی، به‌روز رسانی ماشین‌آلات و کاهش صادرات از ۱۶ میلیون دلار به ۴ میلیون دلار در این حوزه با سیاست‌های اشتباه رئیس پیشین بانک مرکزی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

 

«علیرضا پیمان‌پاک» معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این نشست با اشاره به اینکه امتیاز صادراتی اعطا می‌شود تا مشکل ارز برطرف شود، بر حمایت وزیر صمت از بازار کیف و کفش تاکید کرد و گفت: تعرفه صادرات کیف و کفش به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا بزودی صفر می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت اقدامات لازم را برای توسعه بازار و حل مشکلات تجار انجام می‌دهد، افزود: رویکرد رئیس جمهور این است که تقویت و توسعه فعالیت‌های شرکت‌ها و مجموعه‌های غیرنفتی باعث افزایش صادرات می‌شود. در این راستا مشوق‌های صادراتی برای گرفتن بازارهای هدف توسط شرکت‌ها و تجار ایرانی، تا آخر سال مصوب می‌شود.

 

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از حل مشکلات ارزی، گمرکی، مرکز دپو و نمایشگاه‌ها برای فعالان صنعت کفش و تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع نساجی، پوشاک و محصولات چرمی خبر داد و بر حضور فعالان این حوزه در نمایشگاه کفش روسیه در اسفندماه و برگزاری نشست‌های B۲B با حمایت‌های این سازمان تاکید کرد.

 

وی در ادامه اعلام کرد که این سازمان همکاری‌های لازم را با این اتحادیه برای حضور در کشور عمان و بدست آوردن بازارهای جدید از طریق این کشور برای توسعه صادرات محصولات و تولیدات داخلی در حوزه کیف و کفش و مشتقات آن، انجام خواهد داد.

 

پیمان‌پاک همچنین به انجام آسیب‌شناسی کامل در حوزه صادرات جهت بدست آوردن بازارهای دائمی و جدید برای توسعه صادرات تمام محصولات ایرانی خبر داد. در این نشست همچنین مقرر شد که شرایط برای حضور شرکت‌های معتبر در این حوزه و اتحادیه علاوه بر نمایشگاه روسیه، در نمایشگاه‌های مطرح کشور ترکیه و کشورهای آفریقایی، آنهم با حمایت سازمان توسعه تجارت فراهم شود.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه