چرم مصنوعی, مقاله

مقایسه ای بر انواع چرم مصنوعی و طبیعی

مقایسه ای بر انواع چرم مصنوعی و طبیعی

چرم مصنوعی (همچنین به عنوان “چرم خالص” یا “چرم گیاهی” نامیده می شود) اغلب به عنوان یک جایگزین ارزان قیمت برای چرم طبیعی در نظر گرفته می شود. چرم طبیعی به دلیل مزایای خوبی که داره تقاضای بالایی داره، چرم طبیعی به مصرف کننده احساس خوشایندی می دهد و همچنین دوام استثنایی دارد و کیفیت آن با گذر زمان افزایش پیدا می کند.

 

چرم مصنوعی به چند دسته تقسیم می شود:

 

چرم های مصنوعی از دو دسته تقسیم می شوند که شامل چرم دوخته شده و باند می شود. در اینجا ما مقایسه را با دو نوع دیگر از چرم مصنوعی ادامه می دهیم، چرم مصنوعی PVC و چرم مصنوعی PU

 

چرم مصنوعی PU ( چرم پی یو)

 

پارچه چرمی PU با استفاده از یک پوشش 100٪ پلی یورتان به یک ماده پایه یا لمینیت آن ساخته می شود. مواد پایه معمولی شامل پلی استر، پنبه، نایلون و یا ابریشم مصنوعی است.

یک غلتکی ماده ی الگوی مصنوعی را بر روی سطح تقسیم می کند تا ظاهر چرم شبیه به ظاهر چرم طبیعی به نظر بیایید. ماده الگوی مصنوعی که برای چرم مصنوعی استفاده می شود معمولا بسیار یکنواخت می باشد.

 

چرم مصنوعی PVC ( چرم پی وی سی)

 

چرم مصنوعی PVC بسیار شبیه به چرم مصنوعی PU می باشد. به جای پلی اورتان، چرمی مصنوعی PVC با ترکیب پلی وینیل کلرید با تثبیت کننده ها (برای محافظت) ساخته شده است و همچنین نرم کننده ها (برای نرم کردن) و روان کننده ها (برای انعطاف پذیری) و سپس به مواد پایه اعمال می شود.

دوباره یادآوری میکنیم مواد پایه معمولا پلی استر، پنبه، نایلون یا مصنوعی است، چرم طبیعی از مواد آلی ساخته شده است، معمولا پوست حیواناتی همچون گاو و گوسفند، فیبر های کلاژن های طبیعی معمولا در هم بافته و پیچیده است و دوام و ماندگاری بسیار زیادی در استفاده در پوشاک دارد. در شکل زیر مقایسه ای در نگاه بر انواع چرم مشاهده می کنید.

 

در هنگام خرید کالای چرمی مراقب باشید گرچه قیمت پایین چرم مصنوعی ممکن است جذاب باشد، مهم است که ارزش بلند مدت خرید خود را در نظر بگیرید. در حالی که چرم های مصنوعی بسیار جذاب می باشند ولی در پاکسازی و تمیز کردن آن توسط مواد شیمیایی اغلب در گذر چند سال استفاده سطح لمینت آن از بین می رود. در حالی که چرم مصنوعی 10 الی 20 سال طول عمر دارد.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه