اخبار

فرصت طلایی سرمایه گذاری ایران در قطر به مناسبت برگزاری جام جهانی 2022

فرصت طلایی سرمایه گذاری ایران در قطر به مناسبت برگزاری جام جهانی 2022

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت: به مناسبت برگذاری جام جهانی 2022 فوتبال در قطر، 6 نمایشگاه کالای ایرانی در دوحه پایتخت این کشور برگزار می شود. پنج نمایشگاه معرف کالاهای ایرانی بوده و یک نمایشگاه مربوط به فرش و صنایع دستی می باشد.

گروه های کالای ایرانی در نمایشگاه اختصاصی قطر

پنج نمایشگاه اختصاصی تخصصی به صورت هر صنف مجزا، مهر ماه سال جاری در دوحه قبل و حین جام جهانی با مجوز و نظارت سازمان توسعه تجارت ایران و توسط شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، با همکاری مرکز تجاری، سفارت و رایزنی بازرگانی ایران در زمینه های مواد غذایی، فرش و صنایع دستی، مبلمان و لوستر، دکوراسیون، مصالح ساختمانی، پوشش و مد اسلامی، هتلداری و کترینگ و خدمات فنی و مهندسی برگزار می شود.

همچنین مقرر است که یک نمایشگاه مربوط به فرش و صنایع دستی نیز هم‌ زمان با جام‌ جهانی در قطر توسط وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برگزار شود که در این راستا خط مستقیم حمل‌ و نقل کشتیرانی میان دو کشور برقرار و امکان مبادله پول از طریق غیربانکی فراهم شده است.

در روند این نمایشگاه‌ها مقرر است علاوه بر معرفی کالاهای صادراتی ایران به تجار قطری، جلسات و نشست‌های تجاری میان تجار دو کشور برگزار گردد و به منظور تسهیل صادرات به قطر سازمان توسعه و تجارت ایران در ایام قبل، هم‌زمان و بعد از جام جهانی، مذکور اقدام به اخذ مجوزهای لازم برای معافیت ۷۰ درصدی کالاهای صادراتی مذکور به قطر از تعهدات ارزی صادرکنندگان به مدت ۶ ماه کرده است.

بازگشت به لیست