اخبار

عدم حضور طراحان خارجی چرم به دلیل ناتوانی در پرداخت دستمزد

عدم حضور طراحان خارجی چرم به دلیل ناتوانی در پرداخت دستمزد

نایب رییس انجمن صنایع چرم ایران با اشاره به ممنوعیت استفاده از چرم گاوی در پوشاک، گفت: با وجود اهمیت طراحی و مدل در حوزه چرم، اکنون با ضعف طراحی در این صنعت مواجه هستیم و تولید‌کننده ایرانی نمی‌تواند طراح خارجی در کارخانه خود استخدام کند، چراکه براساس قوانین کار، مشکلاتی برای پرداخت دستمزد او به وجود می‌آید و طراحان خارجی نیز حاضر نیستند با این دستمزد در ایران کار کنند.

نایب رییس انجمن صنایع چرم ایران با اشاره به ممنوعیت استفاده از چرم گاوی در پوشاک، گفت: با وجود اهمیت طراحی و مدل در حوزه چرم، اکنون با ضعف طراحی در این صنعت مواجه هستیم و تولید‌کننده ایرانی نمی‌تواند طراح خارجی در کارخانه خود استخدام کند، چرا که براساس قوانین کار، مشکلاتی برای پرداخت دستمزد او به وجود می‌آید و طراحان خارجی نیز حاضر نیستند با این دستمزد در ایران کار کنند.

عباس ترکمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که هرچند سال یکبار در صنعت چرم شاهد رکود هستیم، اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی ایجاد رکود در این صنعت مربوط به تغییر طراحی و مد است.

 

قیمت چرم مصنوعی

 

وی با بیان این‌که بحث مد بیشتر در بخش پوشاک کاربرد دارد، ادامه داد: معمولا از چرم سبک برای تولید پوشاک استفاده می‌شود و چرم سنگین کاربری‌های دیگری از جمله کفش، کمربند و غیره دارد.

 

ممنوعیت استفاده از چرم گاوی در پوشاک

نایب رییس انجمن صنایع چرم ایران افزود: البته در مورد چرم گاوی اجباری از سوی سازمان دامپزشکی وجود دارد که نمی‌توان در تولید پوشاک استفاده کرد و بعضا مورد استفاده در مبلمان و صندلی نیز قرار می‌گیرد.

ترکمان همچنین درباره‌ ضعف طراحی صنعت چرم در ایران گفت: در این زمینه برنامه‌ای مدون وجود ندارد، چرا که اصل این کار باید از دانشکده‌های طراحی شروع شود. از سوی دیگر انجمن نیز تلاش خود را در این زمینه می‌کند که تاکنون نیز چندین کلاس آموزشی برای طراحی برگزار کرده است.

وی با بیان این که در کلاس آموزشی قبلی یک طراح ایتالیایی حضور داشت، اظهار کرد: امروزه تولید‌کننده ایرانی نمی‌تواند طراح خارجی را در کارخانه خود استخدام کند، چرا که براساس قوانین کار مشکلاتی در این زمینه برای پرداخت دستمزد او به وجود می‌آید که طراحان خارجی نیز حاضر نیستند با این دستمزد در ایران کار کنند.

به گفته نایب رییس انجمن صنایع چرم ایران حضور طراحان خارجی در کارخانه‌های ایران می‌تواند برای پیشرفت صنعت چرم کشور بسیار تاثیر‌گذار باشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه