اخبار

ملک پوری: سبز بودن تنها یک رنگ یا یک کلمه نیست

ملک پوری: سبز بودن تنها یک رنگ یا یک کلمه نیست

به گزارش روابط عمومی سپهرچرم؛ مهندس علیرضا ملک پوری صبح امروز در همایش نقش ادیان در خروج از بحران های جهانی محیط زیست؛ ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر محمد حسن امامی رئیس هیئت مدیره انجمن سبز ایران گفت: ما برای اجرای یک مطلب در این همایش کنار هم جمع شدیم که بتوانیم توسعه پایدار سبز را در ایران و جامعه اسلامی هدایت کنیم.

وی افزود: امروزه دین در ایران اسلامی یک جریانی است که از طریق آن و آئین­ های کشورمان می توان فرهنگ سبز را بهتر اجرا کرد و با توجه به این رویکرد می شود بر آن چیزی که در تفکر دکتر امامی و انجمن سبز به عنوان پیاده سازی نظریه های علمی در بحران های محیط زیست است را با این روش بهتر عملیاتی کرد.

عضو هیئت رئیسه انجمن مدیریت سبز ایران ادامه داد: اگر بخواهیم مقداری از مباحث علمی فاصله بگیریم و جامع تر به این موضوع بنگریم، سالهاست که ما در نمایشگاه‌های مختلف محصولات خود را ارائه می کنیم، اما در سال گذشته این کار را با رویکرد سبز انجام دادیم که با توجه به استقبال مردم نسبت به ثنوات گذشته باید گفت مردم نیز به این جریان علاقه مند هستند.

ملک پوری ضمن اشاره به پوشیدن شال سبز توسط اولاد پیامبر (ص) بیان کرد: (سبز بودن) تنها یک رنگ یا یک کلمه نیست بلکه یک فرهنگ تمام اعیار و ایجاد یک جریان است که ما باید تفکر مردم را با آن آشنا کنیم.

رئیس کمیسون محصولات سبز ضمن درخواست مشارکت در این امر افزود: اگر با تمام توان در این امر مشارکت شود، به مرور حفاظت از محیط زیست و سبز بودن یک فرهنگ خواهد شد.

لازم به ذکر است در این جلسه دکتر ضیایی رئیس مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ ها سازمان فرهنگ و ارتباط اسلامی، دکتر امامی رئیس انجمن مدیریت سبز ایران و جناب آقای تسخیری معاونت امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب نیز حاضر بودند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه