مقاله

آموزش رنگ کردن کفش چرم مصنوعی

رنگ کردن کفش چرم مصنوعی

رنگ کردن کفش چرم مصنوعی را از نظر اقتصادی می توان کاری کاملا به صرفه دانست که موجب استفاده طولانی مدت از کفش چرم و ایجاد تنوع می شود.

شاید اولین سوالی که برایتان پیش بیاید این است که:

آیا کفش را می توان رنگ کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: بله.

برای راهنمایی کامل در خصوص انتخاب رنگ و نحوه آموزش رنگ کردن کفش چرم مصنوعی همراه سپهرچرم خاورمیانه باشید.

 

 

چگونه کفش چرم را رنگ کنیم؟

 

انتخاب رنگ برای کفش چرم

 

کفش های چرم به دلیل راحتی پا در هنگام راه رفتن طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و خیلی سخت توسط مصرف کننده کنار گذاشته می شود. به همین منظور با به کارگیری مراحل رنگ کردن کفش چرم می توانید یک جفت کفش شیک را با رنگ دلخواهتان داشته باشید. کافیست کمی حوصله و دقت را در انجام تمامی مراحل به کار ببرید تا نتیجه کار کاملا تمیز و مورد پسندتان باشد.

 

نحوه انتخاب رنگ برای کفش چرم

 

نحوه انتخاب رنگ برای کفش چرم

 

 

رنگ های زیادی با برندهای مختلف برای انواع کفش ها مانند کفش های چرم، جیر و پارچه ای در بازار وجود دارد که بر اساس نوع نیاز می توانید تهیه کنید. رنگ یا اسپری چرم برای کفش های چرمی یا وینیل گزینه مناسب و کاربردی است که در تمام فروشگاه های صنایع دستی و محصولات چرمی موجود می باشد.

برای انتخاب رنگ مورد نظر از برچسب های موجود روی رنگ ها که نشان دهنده مشخصات رنگ و مناسب بودن برای انواع چرم است کمک بگیرید. معمولا رنگ های مناسب برای چرم از ترکیبات آکریلیک لاتکس که بر پایه آب می باشد، ساخته شده است.

استفاده از اسپری گزینه مناسبی برای رنگ کردن یکدست کفش بدون طرح و نقش می باشد و تمامی مراحل کار به آسانی انجام می پذیرد. قبل از شروع به رنگ کردن حتما دقت داشته باشید که بند های کفش را جدا کنید.

نکته: در هنگام خرید اسپری دقت داشته باشید که کوچک ترین نازل را انتخاب کنید تا از پخش شدن رنگ جلوگیری شود.

 

آموزش نحوه رنگ کردن کفش چرم

 

آموزش نحوه رنگ کردن کفش چرم

 

نکته: دقت داشته باشید که معمولا چرم با رنگ های روشن مانند سفید، کرم یا خاکی را اگر به رنگ تیره تغییر بدهیم بسیار زیبا خواهند شد.

 

مراحل رنگ کردن کفش چرم مصنوعی

در ابتدا شروع کار با یک دستمال نخی و برس کفش چرم تمام سطح کفش را تمیز نمایید تا گرد و غبار و لکه ای رو کفش باقی نماند و تمیز شود.

  • بند کفش، مارک، زیبپ و… را از کفش جدا نمایید و در صورتی که جدا نمی‌شوند روی آنها را چسب بزنید تا رنگی نشوند.
  • با استفاده از الکل ایزوپروپیل یا هر مواد پاک کننده ی دیگری  که بر مبنای الکل هستند تمام سطح کفش را پاک کنید.
  • داخل کفش را با روزنامه یا پارچه پر کنید تا درحین رنگ کردن راحت‌تر باشید و شکل ظاهری کفش کاملا درست باشد.
  • اگر قصد دارید روی کفش طرح یا نقوشی داشته باشید به وسیله مداد طرح خود را روی کفش رسم کنید.
  • اگر از اسپری رنگ استفاده می‌کنید با دقت کامل و به آرامی از فاصله 10 الی 15 سانتی متری رنگ را اسپری کنید.
  • اگر از رنگ آکریلیک استفاده می‌کنید رنگ را به نسبت یک به یک با آب مخلوط نمایید تا رنگ رقیق تر شده و بهتر جذب چرم شود. برس مخصوص رنگ کردن را به رنگ آغشته کنید و به دیواره ظرف فشاردهید تا رنگ اضافی خارج شود، سپس شروع به رنگ کردن کنید. اگر برس شما برای رنگ کردن برخی قسمت ها بزرگ است می‌توانید از مسواک نیز استفاده کنید.
  • بعد از یک بار رنگ کردن قطعا حس می‌کنید که رنگ کفش کمرنگ است. بله درست است شما باید 3 الی 4 مرتبه رنگ کردن را تکرار کنید. بعد از هر مرتبه کل کفش را دقیقا بررسی کنید تا تمام قسمت‌ها رنگ شده باشد.
  • کفش ها را به مدت حداقل 24 ساعت در هوای خنک قرار دهید تا خشک شوند.
  • بعد از خشک شدن کفش‌ها از اسپری سیلر استفاده کنید و اجازه دهید خشک شود. سیلر علاوه بر اینکه از رنگ کفش محافظت می‌کند نوعی جلادهنده نیز است.

 

خرید چرم مصنوعی کفش

تمامی مراحل رنگ کردن چرم مصنوعی کفش را به طور کامل توضیح دادیم اگر احساس می کنید کفش چرم شما برایتان تکراری شده است می توانید با مطالعه و انجام تمامی مراحل گفته شده رنگ دلخواهتان را روی کفش پیاده سازی کنید.

همراهان عزیز سپهر چرم خاورمیانه برای خرید عمده چرم مصنوعی کفش می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با مشاورین فروش برای راهنمایی بیشتر در خرید انواع چرم مصنوعی با کیفیت (قیمت پارچه چرم مصنوعی کفش) در ارتباط باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه