مقاله

4 ایده خاص ویژه دکوراسیون منزل با چرم مصنوعی

دکوراسیون منزل با چرم مصنوعی امروزه در دیزاین منازل لاکچری گسترش چشمگیری داشته و همواره مورد پسند دیزاینرهای موفق دنیا به حساب آمده است. از این چرم در نقاط مختلفی همچون مبلمان، دیوار پوش ها، پاف چرمی، صندلی راحتی، صندلی تحریر، نیمکت های چرمی، صندلی ناهار خوری، کمدهای کنار سالنی، تخت چرمی و کوسن های چرمی استفاده می شود که در ادامه به برخی از آن ها بیشتر اشاره خواهیم کرد.

 

 

نحوه دیزاین منزل با استفاده از چرم مصنوعی

 

نحوه دیزاین منزل با استفاده از چرم مصنوعی

 

فرهنگ استفاده از چرم در زندگی مردم دنیا قدمتی هزاران ساله دارد و همواره در طول سالهای گذشته استفاده از چرم طبیعی در مصارف متعدد باعث کشتار حیوانات بی پناه شده است؛ اما باظهور صنعت چرم مصنوعی، سلیقه مردم نیز به دلیل مزایای این فرآورده تغییر کرده و جای چرم طبیعی را به طور ویژه ای گرفته است.

 

مزایای چرم مصنوعی نسبت به طبیعی

  • قیمت ارزان تر
  • ماندگاری و دوام بالا
  • دوستدار طبیعت
  • زیبایی منحصر به فرد
  • تنوع طرح و رنگ

 

مبلمان با روکش چرم مصنوعی

 

مبلمان با روکش چرم مصنوعی

 

مبلمان همیشه در مرکز توجه منازل و برای هر صاحب خانه استفاده از سرویس چوب لاکچری در اولویت است، که از این رو یکی از اصلی ترین سلایق اعضای خانواده مبل با روکش چرم مصنوعی با طرح ها و رنگ های مختلف بوده، که درحال حاضر بسیار بر سر زبان ها افتاده است. قطعا شما هر بار که برای خرید مبل به بازار بروید، در ویترین بیشتر فروشگاه ها از این دست مبلمان قرار داده شده زیرا جزء پر فروشترین های بازار مبلمان هستند.

 

صندلی ناهار خوری، تحریر، کنار مبلی و کوسن با روکش چرمی

 

صندلی ناهار خوری، تحریر، کنار مبلی و کوسن با روکش چرمی

 

همانطور که پیشتر به آن اشاره شد، سبک و سیاق دکوراسون لاکچری را میتوان در عبارت (چرم مصنوعی) خلاصه کرد زیرا همیشه مورد اسقبال بوده و از دوام بالاتری نسبت به سایر پارچه ها برخوردار است و نظافت آن تا حدودی با سهولت انجام می شود که برای خانواده هایی که فرزند خورد سال دارند یک ویژگی مهم به حساب می آید.

 

تخت خواب

 

تخت تمام لمسه با چرم مصنوعی

 

تخت خواب ها از دو قسمت بدنه و تاج تشکیل شده که مصرف کننده بر اساس سلیقه می تواند تاج و یا هر دو را با روکش چرمی تهیه کند. اما نکته قابل توجه در خرید که احتمالا با آن مواجه شده ­اید، همواره هنگام پسند کردن آن دغدغه ست شدن با سایر اجزای اتاق خواب را داریم. در این شرایط، بهترین پیشنهاد خرید تخت خواب هایی با روکش کامل چرم مصنوعیست زیرا از تنوع رنگی و طرحی بالایی برخوردار است و هر آنچه که سلیقه شما باشد را میتوانید، در اتاق خواب و استراحت خود فراهم کنید.

 

دیوارپوش های پذیرایی، اتاق خواب و حمام

 

دیوارپوش های پذیرایی، اتاق خواب و حمام

 

در دنیای طراحی دکوراسیون منزل استفاده از دیوار پوش های سنگی، چوبی و شیشه ای رواج دارد اما اکثر طراحان بر این باورند که هیچ کدام توان رقابت با پوشش های چرم مصنوعی را به دلیل تنوع طرح و رنگ و زیبایی را ندارند. البته دیوارپوش های چرم مصنوعی در پذیرایی و اتاق خواب باید با سایر وسایل داخل اتاق همخوانی و هارمونی رنگی داشته باشند تا آن زیبایی مورد که شما مد نظر دارید را برای شما به نمایش بگذارد.

در حمام و سرویس بهداشتی نیز از این چرم در پشت آینه، روکش کمدها و تزئین دیوارها استفاده می شود. باید به این نکته اشاره کرد که چرم مصنوعی نسبت به آب مقاومت بالایی دارد و خیالتان از بابت خیس شدن و آسیب دیدگی رویه آن میتواند راحت باشد.

 

نتیجه گیری دیزاین خانه با چرم مصنوعی

 

 

برای اینکه منزل خود را با چرم مصنوعی دیزاین کنید و خریدی موفق و به صرفه داشته باشید، بهترین روش خرید چرم مصنوعی به صورت رولی از کارخانه های داخلی کشور مانند سپهر چرم خاورمیانه است و در نهایت پارچه چرمی را برای پوشش روی صندلی ها و مبلمان و … به کارگاه های مربوطه برده و محصول نهایی را زیر نظر و استاندارد خودتان تولید نمایید.

به طور کلی استفاده از چرم مصنوعی در منزل، محل کار و… به نوعی یک نگرش جدید به ایده های خلاقانه و زیبایی شناختی در دکوراسون داخلی به حساب می آید، زیرا چرم مصنوعی مانند چرم طبیعی هیچ گاه از مد روز فاصله نگرفته و همواره جز سلایق اصلی مردم دنیا بوده است.

بازگشت به لیست