مقاله

جا باز کردن کفش چرم چگونه است؟ 6 روش ساده و موثر

جا باز کردن کفش چرم

جا باز کردن کفش چرم معمولا با گذر زمان اتفاق می افتد اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که این عمل چگونه انجام می شود که در این مقاله، سپهر چرم خاورمیانه بزرگترین تولید کننده چرم مصنوعی قصد دارد بهترین راهکاری ها را به شما عزیزان ارائه دهد، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

آیا کفش چرم جا باز می کند؟

 

آیا کفش چرم جا باز می کند؟

 

در پاسخ به این سوال باید گفت: بله، کفش چرم با مرور زمان جا باز می کند. جا باز کردن کفش فقط در قسمت پهنا اتفاق می افتد و در طول کفش اتفاق خاصی نمی افتد و لازم است توجه داشته باشید که چرم ها ازنظر انعطاف پذیری متفاوت هستند به طور مثال چرم گاوی با چرم گیاهی انعطاف پذیری یکسان ندارند. معمولا کفش هایی که از قسمت کناره به پا فشار وارد می کند بیشتر جا باز می کند تا کفش هایی که به نوک انگشت فشار می آورد.

 


آموزش رفع بوی بد چرم: (7 روش)


 

6 ترفند مهم برای جا باز کردن کفش چرم

راه کارهای ارائه شده برای جا بازکردن کفش در انواع کفش ها برای بانوان و آقایان قابل اجرا است.

  • استفاده از روش انجماد

 

استفاده از روش انجماد

 

استفاده از روش انجماد یکی از موثرترین روش ها برای جا باز کردن کفش چرم است. به همین منظور می توانید یک نایلون فریز را پر از آب کرده و درون کفش بگذارید و سپس را در درون یک نایلون دیگر قرار دهید و در داخل فریزر بدون وارد کردن هیچ گونه فشاری روی سطح صاف به مدت یک شبانه روز بگذارید. زمانی که مطمئن شدید نایلون درون کفش کاملا منجمد شده است می توانید کف را ازفریزرخارج کنید و منتظر بمانید تا یخ ذوب شود.

 

  • استفاده از روش قالب افزایش سایز کفش

 

استفاده از روش قالب افزایش سایز کفش

 

بیشتر کفاشی ها از روش قالب افزایش سایز کفش استفاده می کنند و روال کار آن ها به این شکل است که در ابتدا قالبی بزرگتر انتخاب می کنند و در درون کفش قرار می دهند و بعد از مدتی بر می دارند که این کار کمی زمان بر است.

قالب های کفاشی با شکل پا از جنس چوبی، فلزی و پلاستیکی دارند که این قالب ها در پای راست و یا چپ قرار می گیرد که با استفاده پیچ های مخصوصی که دارد می توان طول یا عرض آن را تنظیم کرد.

برخی از کفاش ها با استفاده از قالب مخصوص خود با وارد کردن فشار و حرارت به کفش بدون این که آسیبی به کفش برسد به راحتی کفش را گشاد می کنند انتخاب این روش برای گشاد کردن کفش های گران قیمت کاملا کاربردی است.

 

  • استفاده از ابزارهای تخصصی

 

اسپری های مخصوص و باز کننده چرم کفش

 

برای استفاده از ابزارهای تخصصی می توانید این کار را در منزل خودتان انجام دهید و یا به کفاش متخصص بسپارید.

  • اسپری های مخصوص و باز کننده چرم کفش: برای انجام این کار می توانید کفش را در فضای باز بگزارید اسپری کنید و پس گذشت مدتی از استفاده نمایید.
  • استفاده از کاندیشر: کاندیشر به صورت مایع و یا دستمال مخصوص، وسیله برای جا باز کردن کفش چرم می باشد. به منظور استفاده می توانید که کاندیشر را به کفش چرم بزنید و پس از دو ساعت آن را از روی سطح کفش پاک کنید. استفاده کردن از روغن یا اسپری های مخصوص می تواند به روند یکنواخت گشاد شدن کفش کمک می کند.

 

  • حرارت و جوراب ضخیم

 

حرارت و جوراب ضخیم

 

منبسط کردن کفش چرم به وسیله حرارت، به جا باز کردن کفش کمک می کند. برای این کار باید جوراب ضخیم بپوشید و سپس سشوار را روشن کرده و بر روی کفش تا زمان گرم شدن بگیرید. پاهای خود را درون کفش تکان دهید تا حالت بگیرد و سپس شروع به راه رفتن کنید. این عمل را تا قبل از سرد شدن کفش انجام دهید تا فرم مناسب با پا شما را به خود بگیرد.

 

  • روزنامه مرطوب

 

استفاده از روزنامه مرطوب - خیس شده

 

روزنامه خیس شده را به صورت مچاله شده در درون کفش قرار دهید. تا جایی که کفش نیاز دارد آن را پر از روزنامه کنید ولی توجه داشته باشید که خیلی بیش از حد پر نکنید تا ظاهر آن از حد نرمال خارج شود. کفش باید ظاهرخود را با پر بودن روزنامه حفظ کند.

همچنین می توانید کفش مجددا در فریزر قرار دهید و یا این که به مدت یک روز صبر کنید تا همه ی روزنامه ها به طور کامل خشک شود و سپس آن ها را کفش خارج کنید.

 

  • استفاده از الکل ايزوپروپيل

 

استفاده از الکل ايزوپروپيل

 

در صورت تمایل می توانید از الکل به منظور جا باز کردن کفش استفاده نمایید. کافیست مقداری آب و الکل را در درون ظرف اسپری به صورت مساوی پر کنید و برروی کفش بمالید. همچنین الکل را به طورمستقیم بر قسمت هایی کفش تنگ است بزنید. این روش را می توانید به دلخواه چند بار تکرار کنید.

 

در این مقاله تمامی مراحل گفته شده ممکن از چند روز طول بکشد تا شما را به نتیجه دلخواه و راحتی در هنگام پوشیدن برساند. ولی حتما دقت داشته باشید مراحل ذکر شده را بیش از حد تکرار نکنید که کفش ظاهر خود را از دست بدهد و گشاد شود.

در پایان به شما عزیزان توصیه می کنیم که پارچه چرم مصنوعی کاملا با کیفیت را برای تولید انواع محصولات به خصوص چرم انتخاب نمایید و با خیال راحت محصول دلخواهتان را تولید کنید. برای خرید عمده انواع چرم مصنوعی ارزان قیمت با فروشگاه سپهرچرم خاورمیانه درر تماس باشید و از خرید خوب لذت ببرید.

 

بازگشت به لیست