مقاله

ترمیم چرم مصنوعی را چگونه انجام دهیم؟

ترمیم چرم مصنوعی

ترمیم چرم مصنوعی امکان پذیر است؟ این اولین سوالی است که ذهن افراد در هنگام پوسته پوسته شدن چرم درگیر می کند در این مقاله در ابتدا قصد داریم به برخی از سوالات متداول در خصوص ترمیم چرم مصنوعی پاسخ دهیم و در ادامه ترفند های ترمیم چرم را آموزش خواهیم داد. تا انتهای مقاله همراه سپهرچرم خاورمیانه بزرگترین تولید کننده چرم مصنوعی باشید.

 

 

آیا چرم مصنوعی را می توان ترمیم کرد؟

پاسخ: بله، ترمیم چرم مصنوعی در خانه کاملا ساده و قابل اجرا است که می توانید برای محصولات چرمی شامل لباس، مبلمان، کیف و … انجام دهید. تمامی تکنیک های ترمیم چرم مصنوعی را در ادامه خواهیم گفت که با انجام آن می توانید تا به دوام محصول خود اضافه کنید.

 

ترفند ترمیم چرم مصنوعی در خانه

 

دلیل اصلی پوسته پوسته شدن چرم مصنوعی چیست؟

علت اصلی پوسته پوسته شدن چرم مصنوعی:

گرد و خاک عامل اصلی ترک خوردن و پوسته پوسته شدن چرم مصنوعی و طبیعی در معرض قرار گرفتن محصول چرمی در برابر گرد و خاک و تمیز نکردن آن به طور هفتگی است.

قرار گرفتن محصول چرم در معرض نور مستقیم خورشید و هر گونه منبع گرمایشی شامل بخاری و شومینه سبب آسیب به بافت پارچه چرمی می گردد.

استفاده از هر گونه مواد شیمیایی و پاک کننده های قوی برای پاک کردن لکه های ایجاد شده روی سطح چرم باعث پوسته پوسته شدن چرم می گردد.

رطوبت ایجاد شده روی سطح چرم هم در صورتی که خشک نگردد نم ایجاد شده روی آن باعث آسیب ترک برداشتن سطح چرم می گردد.

 

علت اصلی پوسته پوسته شدن چرم مصنوعی

 

بهترین روش جلوگیری از پوسته شدن چرم

1-  بعد از هر بار استفاده از وسایل چرمی با استفاده از یک دستمال خشک گرد و غبار را از روی آن پاک کنید.

2- با استفاده از واکس های مخصوص چرم محصولات چرمی را مرطوب نگه دارید تا از خشک شدن و ترک خوردگی آن جلوگیری کنید.

3- حتما توجه داشته باشید از واکس های مخصوص چرم استفاده کنید تا به مرور واکس های معمولی موجب پوست پوست شدنم چرم می شوند.

4- در صورتی قصد دارید از محصول چرمی (کیف، کفش و …) برای مدتی استفاده نکنید حتما از روکش محافظتی برای جلوگیری از آسیب به سطح چرم استفاده نمایید.

5- اگر وسایل چرمی شما در معرض نور مستقیم خورشید یا رطوبت قرار گرفتند به طور مدام آن ها با روغن های مخصوص یا مواد نرم کننده تمیز کنید تا سطح چرم پوسته پوسته نشود.

 

ترمیم پوسته شدن کاپشن چرم

 

2 ترفند‌ ترمیم چرم پوسته پوسته شده

هر محصول چرمی اگر برای مدتی استفاده نشود خشک و پوسته پوسته می شود که به منظور ترمیم می توانید از روش زیر استفاده نمایید.

1- مایع ترمیم کننده چرم

مایع ترمیم کننده چرم را می توانید از فروشگاه های مخصوص لوازم چرمی تهیه نمایید و بر اساس دستورالعمل های نوشته شده روی محصول از آن استفاده نمایید.

نحوه ترمیم چرم مصنوعی: در ابتدا سطح محصول چرم را تمیز کنید تا گرد و غبار روی آن از بین برود و سپس مقدار کمی از مایع را با استفاده از اپلیکاتور موجود در ظرف بر روی قسمت های پوسته پوسته شده بمالید. در ادامه با یک تیغ کوچک یا تیغ چاقو مایع ترمیم کننده را روی سطح دلخواهتان پخش کنید تا تمامی قسمت های آسیب زده پوشش داده شود. پس از تمام شدن تمامی مراحل محصول چرمی را در یک اتاقی با تهویه مناسب بگذارد تا خشک شود.

2- استفاده روغن زیتون

روغن زیتون یکی از مواردی است که می تواند تا حدودی تاثیر گذار و مانع پوسته پوسته شدن چرم و آبرسانی شود و درخشش محصول را چند برابر می کند.

مراحل استفاده از روغن زیتون: همانند روش قبلی در ابتدا باید گرد و غبار را از سطح محصول خود پاک کنید و بلافاصله با یک دستمال تمیز و نرم آغشته شده به روغن زیتون با حرکات ملایم روغن را بر روی سطح چرم پخش کنید تا یکجا مرطوب و نرم گردد. دقت داشته باشید که در زمان استفاده از روغن زیتون قسمت های پوسته شده بدتر نشود و در صورتی که به بوی روغن زیتون حساسیت دارید از عطر خوشبو کننده استفاده کنید و در فضایی با تهویه مناسب بگذارید تا خشک شود.

 

2 ترفند‌ ترمیم چرم پوسته پوسته شده

 

خرید چرم مصنوعی عمده

در این مقاله در خصوص پوسته پوسته شدن چرم صحبت کردیم و به ترفند های ترمیم چرم پرداختیم که رعایت کردن عواملی که سبب آسیب به بافت چرم می شود می توانید مانع از چروک شدن سطح روی چرم در انواع محصولات چرمی شوید. شرکت سپهرچرم خاورمیانه بزرگترین تولید کننده چرم مصنوعی بوده که تمامی پارچه های چرم دارای کیفیت فوق العاده بالا و تنوعی از طرح و رنگ می باشد که شما عزیزان می توانید برای خرید چرم مصنوعی عمده (قیمت عمده چرم مصنوعی درجه یک) با شماره موجود در سایت تماس بگیرید و اقدام به ثبت سفارش کنید.

بازگشت به لیست